Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Yurt dışından Trabzon’a gelecek olan hastaların ulaşım sorunu ele alındı

Trabzon’da Sağlık Turizmi kapsamında yurt dışından Trabzon’a gelecek olan hastaların ulaşım sorunu ele alındı.
Özel İmperial Hastanesi’nde düzenlenen toplantıya Trabzon İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, Trabzon Ticaret ve Odası (TTSO) Başkanı Erkut Çelebi, Özel İmperial Hastanesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Çelebi ve Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Füsun Sağlam katılarak birer konuşma yaptılar.

TTSO Başkanı Erkut Çelebi, yaptığı konuşmada yurt dışından uçakla Trabzon’a gelecek hastaların sıkıntılarına dikkat çekti. Özellikle Azerbaycan’dan sağlık turizmi anlamında Trabzon’a gelecekler için yoğun talep olduğunu ifade eden Çelebi, Bakü’den Trabzon’a Türk Hava Yolları’nın (THY) yüksek bilet fiyatlarından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Çelebi, “Azerbaycan’dan Trabzon’a gelen uçaklarda Mart sonuna kadar yer yok, büyük talep var. 4 bine yakın hasta için uçak taleplerimiz var. Sayın Ulaştırma Bakanımıza konuyu ilettim. Türk Hava Yoları‘nın bu hattan çok para kazandığını daha önce uyarmamıza rağmen yardımcı olunmadığı ile ilgili şikâyetimizi kendisine ilettim. Hakikaten uçak biletleri gidiş geliş 700-800 doları bulduğu dönemler oluyor. Şu anda bir bilet almaya kalktığınızda 350-400 dolar civarında 1 saat 15 dakikalık mesafe için iyi bir fiyat. Sayın bakanımıza konuyu ilettik hatta Tiflis konusunu da ilettik. En azında Türk şirketine garanti verelim ki paramız boşa gitmesin ülkemizde paramız kalsın. Konuşacak mı bilmiyorum ama bir an önce Tiflis-Trabzon seferlerini başlatmamız lazım. Tiflis’ten buraya çok önemli miktarda hasta, misafirimiz geleceğini düşünüyorum. Belki de önümüzdeki günlerde Mehmet bey Tiflis’e gidecekler ya da oradakileri buraya çağıracağız. Tiflis’i harekete geçirebilsek burası daha da canlı olacak” dedi. Konuşmaların ardından toplantıya katılanlar günün anısına toplu fotoğraf çektirdi. Bekir Koca (İHA)