Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

MHRS sistemi olumlu sonuç verdi

MHRS sistemi  (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) yakın zamanda onaylı randevu uygulamasının olumlu sonuçlar verdiğini , Battalgazi Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Erol Karaaslan, söyledi.

MHRS

MHRS SİSTEMİ MALATYA’DA OLUMLU SONUÇ VERDİ

MHRS, Sağlık Bakanlığı tarafından 13 Mayıs günü itibarıyla uygulamaya alınan Onaylı Randevu Sistemi’nde, randevuların iptal edilmesinin ardından boş kalan kapasite, hizmet bekleyen hastalar için değerlendiriliyor. Boş kalan her randevuda, sistemden randevu alamayan ancak talep bırakmış hastalara ulaşılacak ve öncelik talepte bulunan hastalara verilecek.

MHRS sistemi, Malatya’da da başlayan uygulamayı değerlendiren Battalgazi Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Erol Karaaslan, randevu alıp ancak gelmeyen hastalar nedeniyle sistemin zaman zaman tıkandığını ifade ederek, “Bu durum artık yüzde 30’lara kadar gelmişti. Bu da çok ciddi randevularda gecikmeye neden olabiliyordu. Sağlık Bakanlığı’mızın uygulamaya aldığı yeni sistem ile artık randevu alındığı takdirde bunun onaylanması gerekiyor. Bu çok güzel bir karar sağlık camiası için” dedi.

MHRS

Sistemin devreye alındığı ilk günlerden itibaren sorunsuz bir şekilde çalıştığını da belirten Karaaslan, “Bizim hastanemizde geçen hafta yansıyan rakamlara göre 2-3 civarında hastaların sisteme dahil olamaması durumu karşısında ciddi bir sıkıntı yaşamadık. Yeni MHRS sistemi artık oturmaya başladı. Bunun da belli bir rahatlama getireceğini düşünüyoruz” diye konuştu. (İHA)