Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Kırgız hasta Antalya’da başarılı ameliyatla sağlığına kavuştu: Doktorunu ‘Elleri Altın’ diye tanımladı

Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’ten Antalya’ya karın ağrısı şikayetiyle gelen ve yumurtalıklarında tümör tespit edilen 71 yaşındaki Kırgız hasta Khaırrınısa Razıeva, başarılı bir ameliyat sonrası sağlığına kavuştu. Sağlık turizmindeki başarılı operasyonlarıyla tanınan Antalya’ya geldi.

Razıeva, operasyonu gerçekleştiren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Ali Fuat Şengör sayesinde hayata tekrar sıkıca tutundu. Razıeva’nın ameliyat sonrası dile getirdiği minnettarlık ise doktorunu ‘Elleri altın’ olarak tanımladı. İşte sağlık turizmi ve hasta memnuniyeti kavramlarını buluşturan bu başarı hikayesi…

Kırgız hasta

“GÖZÜMÜ KAPADIM AMELİYATA GİRDİM, GÖZÜMÜ AÇTIM ODADAYIM”

Antalya’ya gelininin tavsiyesi üzerine geldiğini ifade eden Khaırrınısa Razıeva, “Antalya’yı gelinim tavsiye etti. İlk olarak bir hastaneye gittik, faydasını göremedik. Bir arkadaşım Vitale Hastanesi’ni tavsiye etti.

Sol tarafımda karın ağrım vardı, çok rahatsızdım, sonra film çekildiğinde “Rahim ve bağırsağın arasında irinde enfeksiyon olmuş, onu temizleyeceğiz” dediler. Tedaviyi Opr. Dr. Ali Fuat Şengör hocam yaptı, hiç hissetmedim.

Gözümü kapadım ameliyata girdim, gözümü açtım odadayım. Hiçbir şey olmamış gibi hemen yürümeye başladım, hiç ameliyat olmamış gibi rahattım.

Ameliyat o kadar güzel geçti ki, ameliyattan kalktım hemen yemek yemeye başladım. Kontrollerim devam ediyor, çok iyiyim” diye konuştu.

Kırgız hasta

ANTALYA’NIN İKLİMİ ŞİFASI OLDU

Khaırrınısa Razıeva, kontrolleri tamamlandıktan sonra 3 ay daha Antalya’da kalacağını, şehrin ikliminin sağlığına iyi geldiğini söyledi.

Razıeva, “Tedavim tamamlandıktan sonra 3 ay kalacağım ve dinleneceğim. Buranın iklimi çok güzel, şekerim tansiyonum iyi. Kendimi çok iyi hissediyorum. Antalya’yı çok sevdim, evim gibi oldu.

Türk hekimleri çok iyi, Ali Fuat hocanın elleri altın, çok minnettarım. Artık kim sorarsa ona bu hastaneyi ve Ali Fuat hocayı tavsiye edeceğim. “Böyle bir doktor ve hastane var, elleri altın mutlaka iyileştirecek diyeceğim,” dedi.

Kırgız hasta

5 YILLIK ŞİKAYETE TÜRK HEKİMİ SON VERDİ

Kırgız hasta Khaırrınısa Razıeva’nın ameliyatını gerçekleştiren Opr. Dr. Ali Fuat Şengör, Kırgız hastanın yaklaşık 5 yıldır baş dönmesi, karın ağrısı ve halsizlik şikayetleriyle mücadele ettiğini kaydetti.

Şengör, “Hastamız, kilo kaybı, baş dönmesi, halsizlik şikayetiyle geldi, yaklaşık 5 yıldır bu şikayetleri çekiyormuş. Muayeneler neticesinde yumurtalıklarında bir tümör olduğunu tespit ettik, kapalı bir yöntemle cerrahi müdahalede bulunarak sağlığına kavuşturduk. Yaklaşık bir ay tedavi aşaması oldu, sonra medikal tedavi süreci devam etti. Sağlıklı bir şekilde memleketine göndereceğiz. Sadece 6 ayda bir yılda bir gerçekleşecek rutin kontrollerimiz olacak” ifadelerini kullandı.

“ANNE OĞUL İLİŞKİSİ KURDUK”

Türkiye’nin son yıllarda diğer ülkelerin kötü propaganda yapması nedeniyle sağlık turizminde aksamalar yaşadığını dile getiren Opr. Dr. Ali Fuat Şengör, başarılı operasyonların sağlık turizmini olumlu yönde etkileyeceğini kaydettiği konuşmasında, Kırgız hasta ile aralarında kurdukları duygusal bağı ise şu şekilde anlattı:

“Yüz güldürücü sonuçlarla karşılaşmamız durumunda, konuyu Türk sağlık turizmi Türk hekimleri açısından başarı olarak görüyoruz. Bu tür hastaların kazanımıyla sektörümüz büyümeye devam edecek. Hastamıza gerekli tıbbi müdahale dışında Türk hekimlerinin şefkatli yaklaşımını da sergiledik. Hastamız duygusal bir bağ da kurdu, doktor hekim veya hasta hekim ilişkisinden ziyade anne evlat ilişkisi gibi yoğun bir duygusal bağlantımız var, devamlı arıyor soruyor.” Begüm Aksoy – Suat Metin (İHA)