Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dr. Erşan, Bünyan’da sağlık hizmetlerini değerlendirdi

Kayseri İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan, beraberindeki heyet ile birlikte Bünyan ilçesinde sunulan sağlık hizmetleri ni yerinde değerlendirdi.

Sağlık hizmetleri

Ziyaretlerine Bünyan Kaymakamı Turgut Gülen ile başlayan İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan, daha sonra 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi, Büyüktuzhisar Aile Sağlığı Merkezi ve Bünyan Devlet Hastanesi’ne çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyaretler sırasında hizmet sunum alanlarını dolaşarak görevi başındaki personelin istek ve önerilerini dinleyen Erşan, tedavi gören hastaları da ziyaret ederek geçmiş olsun temennilerini iletti.

sağlık hizmetleri

İl Sağlık Müdürü Erşan saha ziyaretlerini gerçekleştirirken, müdürlük ekipleri de ilçedeki sağlık tesislerini yerinde görerek kullanılan tıbbi cihazlar, resmi dokümanlar, hasta istatistikleri, bebek ve gebe izlem sayıları, kanser tarama sayıları, hizmet sunum alanları ve fiziki çalışma ortamı hakkında değerlendirme raporu hazırladı.

Sağlık hizmetleri

Günün sonunda gerçekleşen toplantıda hazırlanan rapor incelenerek ilçedeki sağlık tesislerinin ihtiyaçları hakkında istişarelerde bulunuldu. Toplantının sonunda konuşan Erşan, Hastane Başhekimi Dr. Nuri Çakır ve ekibine gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Erşan’a temaslarında; Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Özyalçın, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Burhan Akın, Sağlık Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Cengiz Çavumirza, Personel Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Mustafa Karaağaç, Destek Hizmetleri Başkanı Mesut Akdeniz, başkan yardımcıları ve ilgili birimlerin sorumluları eşlik etti. (İHA)