Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Beyin kanaması tanı ve tedavisinde hızlı iyileşmesi için çözüm

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniği, beyinde damar patolojileri sonucu beyin kanaması geçiren hastaları, cerrahi (Açık yöntem) ve endovasküler (Kapalı yöntem) ile yaklaşık on yıldır tedavi ediyor. Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı (AD) Başkanı Prof. Dr. Hasan Emre Aydın, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Her iki yöntemin birbirine olan üstünlükleri bilimsel olarak münazeresi de bölgemizde hastalarımıza kanamanın bölgesine göre her iki yöntem ile hizmet vermekteyiz.

BEYİN KANAMASI TANI VE TEDAVİSİNDE EL BİLEĞİNDEN MÜDAHALE

Teknolojik gelişmelerin hastanemizde yakından takip edilmesi ve ileri teknoloji anjiografi cihazları sayesinde genellikle kasık bölgesinden, kapalı yöntemde uygulanan müdahaleyi kliniğimizde el bileğindeki damarlardan uyguluyoruz. Bu sayede hastalarımıza işlem sonrası dönemde hızlı iyileşme ve harekete geçme gibi olumlu faydalar sağlıyoruz.

Özellikle beyin patolojilerinde mümkün mertebede çevremizdeki iller ile koordine çalışıyor ve gerekli işlemler için çevre ilerden hasta kabulünü sağlıyoruz.

Uzmanlarımızdan Haydar Eren Özkaya ve asistanlarımızla birlikte koordineli olarak çok disiplinli çalışıyor, mevcut yöntemler ile hastalarımızı tedavi ediyor ve şifa ile taburcu olmalarını sağlıyoruz.” (İHA)