Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Başkan Ataç: “Tepebaşı’nda örnek sağlık projeleri yapmaya devam edeceğiz”  

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Tepebaşı Belediyesi’nin hayata geçirdiği sağlık projelerinin Türkiye’ye örnek olduğunu belirterek, “Her alanda olduğu gibi sağlıkta da örnek bir belediye olmaya, Eskişehirlilerin göğsünü kabartmaya ve sizlere hizmetin en iyisini sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, bir hekim olarak sağlık projelerine verdiği öneme vurgu yaptı. İlçede gerçekleştirilen sağlık çalışmaları ile aynı zamanda sosyal belediyeciliğin de hayat bulduğunu kaydeden Başkan Ataç, “Tepebaşı Belediyesi olarak ilçemizde hayata geçirdiğimiz ve temeli uzun yıllara dayanan sağlık çalışmalarımız, bugün her zamankinden daha değerli. Zaten bir hekim olarak, halk sağlığını gözeten, toplumun her kesimini kapsayan sağlık projelerini hayata geçirmemiş olmayı düşünemiyorum. Her ne kadar deneyimli bir yerel yönetici olsam da olaylara daima bir hekim gözüyle bakıyorum. Güzel kentimizde, insanlarımızın tamamının sağlıklı yarınlara ulaşabilmesi için durmadan çalışıyoruz. Çocuklarımızdan kadınlarımıza, deneyimli büyüklerimizden engelli bireylerimize kadar herkesi kapsayan, kaliteli hizmetlerimizin eşitçe dağılması için çaba gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“SİZLERE HİZMETİN EN İYİSİNİ SUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Bu anlayış ile hayata geçirdikleri çalışma ve projelerinin de Türkiye’de örnek gösterildiğini ve takdir topladığını belirten Başkan Ataç, konuşmasına şöyle devam etti:

“Melih Savaş Yaşam Köyü’müzün içinde oluşturduğumuz ve Türkiye’de eşine rastlanmayacak bir hizmeti vatandaşlarımıza sunan Alzheimer Konukevi, 75 bin çocuğumuzun ücretsiz biçimde hizmet aldığı Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, kırsal mahallelere de ayrım yapmaksızın hizmet ulaştırdığımızın bir göstergesi olan Çukurhisar Diş Kliniği, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her ihtiyacında yanında olduğumuz TEBEV, özellikle engelli bireylerimizin ve yaşlı vatandaşlarımızın önemli ihtiyaçlarına cevap veren Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Merkezi, önemli sağlık yatırımlarımızdan sadece bazıları.

Ayrıca belirli periyotlarda durmadan sürdürdüğümüz kırsal mahallelerimizdeki sağlık taramaları, rutin ilaçlama çalışmaları, her yaştan insanımıza spor yapmaları için imkan sunduğumuz çok sayıda merkez de koruyucu hekimlik anlamında çok değerli çalışmalar. Fırsat bulmuşken deprem felaketinin ardından bölgede hizmete sunduğumuz ve gönüllü diş hekimlerimiz ile birlikte 3 bin 150 depremzedeye ücretsiz hizmet verdiğimiz mobil diş kliniği aracımızdan da bahsetmek isterim. Bu dönemde gerçekleştirdiğimiz önemli çalışmalardan bir tanesi de pandemi sürecinde yaşamını yitiren sağlık çalışanlarımız anısına hazırladığımız Varlığınız Sağlığımız Anıtı oldu. Ülke genelinden 57 sanatçının katkısı ile 450 eserin birleşiminden oluşan anıtımız sadece mükemmel bir sanat eseri değil, üzerinde kaybettiğimiz sağlık emekçilerinin isimlerinin ölümsüzleştiği bir vefa projesi oldu. Her alanda olduğu gibi sağlıkta da örnek bir belediye olmaya, Eskişehirlilerin göğsünü kabartmaya ve sizlere hizmetin en iyisini sunmaya devam edeceğiz. Tepebaşı’nda örnek sağlık projeleri yapmayı sürdüreceğiz.”  (İHA)