Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Balıkesir’de bilimsel bir ilk; canlı cerrahi ve sempozyumu gerçekleşti

Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi’nde Türkiye genelinde 600 online ve 70’e yakın bireysel katılım ile canlı cerrahi ve sempozyum gerçekleştirdi.

Balikesir Atatürk Şehir Hastanesi‘nde bilimsel  bir ilk yaşandı. Balıkesir Şehir Hastanesi Ortopedi  kliniğince yapılan Tusyad – Türkiye artroskopi ve spor yaralanmaları  derneği kapsamında Doç. Dr. Özgün Karakuş koordinatörlüğünde ulusal canlı cerrahi ve sempozyumla Türkiye çapında 600 online ve 70’e yakın  bireysel katılımla eğitim etkinliği canlı cerrahi ve sempozyum gerçekleşti.

Profesyonel kamera sistemleri sayesinde ekrana yansıtılan görüntüler ile Artroskopik olarak diz çapraz bağ, omuz yırtıkları cerrahisi ve ayak bilek bağ yırtığı cerrahisi kamera ile online yayınlanarak bir ilk gerçekleşti. Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi konferans salonunda  yapılan organizasyonda çevre illerden gelen 70 ortopedist ameliyatları canlı izleyerek bilgi ve deneyim kazandı.

Ayrıca internet üzerinden ameliyatlar tüm Türkiye’de 600 ortopedi doktoru tarafından  ilgiyle izlendi. Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi Ortopedi kliniği adına Doç. Dr. Özgün Karakuş, “Bu gibi bilimsel konularda desteğini  esirgemeyen  il sağlık müdürümüz Dr. Serkan Kadir Keskin ve Başhekimimiz  Doç. Dr. Abdullah Osman Koçak’a teşekkürlerimizi borç biliriz” dedi.  (İHA)