Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Ameliyatsız inme tedavisi zirvede: ZBEÜ hastanesi öncü adım attı

İlk defa ameliyatsız inme tedavisi gerçekleştiren Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Hastanesi, bölgeye ve dünyaya sağlık alanında sunduğu nitelikli hizmetlerini bir kez daha kanıtlamış oldu.

ZBEÜ HASTANESİNDE İLK DEFA AMELİYATSIZ İNME TEDAVİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İnme ameliyatını gerçekleştiren ZBEÜ Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Beyin ve Sinir Cerrahisi öğretim üyesi Doç. Dr. Emrah Keskin, inmenin beyne giden kan akışının aniden kesilmesi veya beyin damarlarının patlaması sonucu oluşan bir sağlık sorunu olduğunu belirtti.

Beyne yeterli miktarda kan gitmediğinde beyin hücrelerinin oksijensiz kalarak beynin hızla zarar görebileceğini dile getiren Keskin, inmenin ani başlayan şiddetli baş ağrısı, konuşma veya anlama güçlüğü, yüzde ya da vücudun çeşitli bölgelerinde meydana gelen güç kaybı veya felç gibi belirtilerle ortaya çıktığını dile getirdi.

Rektör Özölçer, ZBEÜ Hastanesinin bünyesinde gerçekleştirilen inme tedavisiyle ilgili başarının, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinin sağlık hizmetlerindeki niteliğini bir kez daha gözler önüne serdiğini vurguladı.

Bu önemli adımı gerçekleştiren Doç. Dr. Emrah Keskin ve ekibini tebrik eden Rektör Özölçer, “Halkımıza sunduğumuz sağlık hizmetlerindeki ileri teknoloji ve uzman kadromuzla, daha nice başarılara imza atacağımıza olan inancım tamdır” açıklamasında bulundu. (İHA)