Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Alman doktorların 1 Ay ömür biçtiği Leyla Terzi, tedavi için Türkiye’ye gönderildi

Almanya’nın Bremen şehrinde, “Bremen Ost Hastanesi”nde çoklu organ yetmezliği tedavisi gören ve Alman doktorların 1 ay ömür biçtiği 64 yaşındaki Leyla Terzi, tedavi için ambulans uçakla Türkiye’ye gönderildi.

Alman doktorlar Leyla Terzi

Beş haftadır tedavi gören Leyla Terzi için Alman doktorlar, organlarının iflas ettiğini belirterek eve gönderilmesi gerektiğini söyledi. Çaresiz kalan Terzi ve ailesi, Türkiye’ye başvurdu. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, Hannover Başkonsolosluğu aracılığıyla hastanın tedavisinin Türkiye’de devam etmesine karar verdi. Gerekli işlemlerin tamamlanmasının ardından Bremen’e ambulans uçak gönderildi ve Terzi akşam saatlerinde Türkiye’ye ulaştırıldı.

Bremen havalimanında açıklamalarda bulunan Leyla Terzi, “Türkiye’ye gideceğim için çok seviniyorum ama çocuklarımdan ayrıldığım için de üzülüyorum” dedi.

Alman doktorlar Leyla Terzi

Kızı Tuğba Arslan, Bremen’deki hastanenin iyi bir hastane olmadığını belirterek, “Almanya’da hiç iyi bakmıyorlar. Devletimizle gurur duyuyoruz. Herkesin vatanı kendine güzel, bunu hiçbir zaman unutmayın” ifadelerini kullandı.

Leyla Terzi’nin eşi Ali Terzi ise, “Eşimin kaldığı hastane eşimi taburcu edince Hannover Başkonsolosluğu’na başvurduk ve tedavisinin Türkiye’de yapılmasını istedik. İstedikleri evrakları tamamladıktan sonra 1 hafta içerisinde onay geldi. Şu anda havalimanından Türkiye’ye gönderiyoruz” dedi.

Ali Terzi, tedavinin İstanbul’da bir hastanede devam edeceğini aktardı.(İHA)