Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Ağrı’da uyuşturucuyla mücadele: 2.486 kişiye bilgilendirme yapıldı

Ağrı İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Tubim Büro Amirliği tarafından 1-30 Nisan tarihleri arasında il genelinde yürütülen “14 Narkonokta” ve “14 En İyi Narkotik Polisi; Anne” faaliyetleri kapsamında toplam 2 bin 486 vatandaşa uyuşturucuyla mücadele konusunda bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışması yapıldı.

Ağrı'da uyuşturucuyla mücadele

 

“14 Narkonokta” faaliyetinde 2 bin 170 kişiye, “14 En İyi Narkotik Polisi; Anne” faaliyetinde ise 262 anne ve anne adayı olmak üzere 316 kişiye uyuşturucu maddelerin zararları, bağımlılık yapıcı etkileri, yasal mevzuat ve önleme yolları hakkında detaylı bilgiler verildi.

Ağrı İl Emniyet Müdürü Yılmaz İpar, yaptığı açıklamada, uyuşturucuyla mücadele nin sadece kolluk kuvvetlerinin değil, tüm toplumun sorumluluğu olduğunu vurguladı.

Ağrı'da uyuşturucuyla mücadele

İpar, bu tür bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetlerinin önemini belirterek, “Vatandaşlarımızın uyuşturucu maddelerin zararları konusunda bilinçlendirilmesi ve bu konudaki duyarlılığın artırılması, uyuşturucuyla mücadelenin en önemli unsurlarından biridir.

Bu faaliyetlerimizle hem uyuşturucu kullanımının önlenmesine katkıda bulunmayı hem de vatandaşlarımızın bu konudaki farkındalığını artırmayı amaçlıyoruz. Bu tür faaliyetlerin önümüzdeki dönemlerde de devam edeceğiniz” dedi. (İHA)

Ağrı'da uyuşturucuyla mücadele