Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

7 bin 466 metrekarelik alanda yapılan hayvan barınağını 4 ilçe ortak kullanacak  

Kütahya’nın Gediz ilçesinde, çevre ilçe Belediye Başkanları ve Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, yapımı devam eden hayvan barınağını ziyaret ederek yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldılar.

İnşaatı tamamlandığında Gediz, Simav, Şaphane, Pazarlar ilçelerine de hizmet verecek olan hayvan barınağı, sokak hayvanlarına modern ve konforlu bir yaşam alanı sunacak.

Geçtiğimiz yıl 46 milyon 250 bin TL ihale bedeli ile yüklenici firmaya teslim edilen hayvan barınağı 2 bin 277 metrekare kapalı alan, 5 bin 189 m2 açık alan olmak üzere toplamda 7 bin 466 metrekare alana sahip olacak.

Barınağın modern ve son teknoloji ile donatılacağını vurgulayan Başkan Akçadurak, “Gediz, Simav, Şaphane, Pazarlar Belediyesi, Beldeleri ve Köylerini kapsayan barınağımız yönetim binası, klinik binası, personel binası, karantina binası, barınak A,B,C,D binaları, kedi yaşam alanı, kedi geçici bakım evi, müşahade bakım evi, kazan dairesi, güvenlik binası, mutfak binası olmak üzere 14 adet binadan oluşacak” dedi.

Başkan Akçadurak ile birlikte incelemelere, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mücahit Eracar, Simav Belediye Başkanı Fatih Kalay, Şaphane Belediye Başkanı Rasim Daşhan ve Pazarlar Belediye Başkanı Bilal Demirci katıldı. Recep Baysal (İHA)