Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Kars Harakani Devlet Hastanesi’nde büyük yenilikler: Hizmet kalitesi arttı

Kars Harakani Devlet Hastanesi’nde yapılan yenilikler vatandaşları memnun etti. Hastane yönetimi, yaptığı iyileştirmelerle vatandaşlara daha sağlıklı ve hızlı hizmet sunuyor.

Geçmiş yıllarda yaşanan kargaşa ve yoğunluk, yeni yönetimin hayata geçirdiği yeniliklerle sona erdi. Harakani Devlet Hastanesi’ne gelen vatandaşların daha sağlıklı hizmet alabilmesi için kolları sıvayan hastane yönetimi, öncelikle hasta bekleme salonlarını modernize etti.

Yapılan çalışmalarla acile, kırmızı ve sarı alanlara alınacak olan travma ve kaza gibi çok acil müdahaleler gerektiren vakalar dışında, yeşil alan muayenesi gerektirecek olan ilaç yazılması ve poliklinik randevusuna yetişemeyen durumdaki erişkin ve çocuk hastalar artık ayakta karışıklığa neden olacak şekilde değil, hem erişkin, hem de çocuk yeşil alanların önünde ayrı ayrı kurulmuş olan televizyonlarda numaratörlerden sıralarını takip edebilecek.

Kars Harakani Devlet Hastanesi

Ayrıca bekleme alanlarına yerleştirilen toplam 96 koltukta tüm kamu kurumlarda oluğu gibi sıralarını ayakta değil, oturarak takip ederek muayene olabilecek. Yapılan yeniliklerle vatandaşlar hızlı ve kısa sürede tedavilerini yaptırarak hastaneden ayrılacak.

Harakani Devlet Hastanesi yönetimi 1 tane olan EKG çekimini de 2 ayrı bayan, erkek odaları da ayrılarak hasta mahremiyetleri de göz önünde bulundurularak 4’e çıkardı. Böylece günlük polikliniklerde yaklaşık 300’ü bulan, hatta heyet günleri 400’e yaklaşan EKG çekimlerindeki bekleme süresi de sıfıra indirildi.

Öte yandan poliklinik kan almadaki kabin sayısı da artırıldı. Kan alma kabin sayısı 4’ten, 6’ya çıkarılarak heyet günleri dahil hastaların kan alma sırası beklemesi engellendi. (İHA)